* HIDDEN_ACCESSIBILITY_TITLE *

Dzień Administratora już w najbliższy piątek

Warszawa, 26 lipca 2017 r. – W piątek, 28 lipca, będziemy obchodzić Dzień Administratora (ang.: System Administrator Appreciation Day, Sysadmin Day lub SAAD). To Administratorzy Systemu ratują nas w przypadku problemów z komputerami i odpowiadają za zarządzanie całą infrastrukturą IT przedsiębiorstwa. Coraz intensywniej wykorzystujemy chmurę, rośnie więc znaczenie rozwiązań typu Zero Client. Nie możemy już polegać jedynie na zaawansowanych zabezpieczeniach. Rozwiązania chmurowe, takie jak Toshiba Mobile Zero Client (TMZC), ułatwiają Administratorom zarządzanie mobilnym sprzętem firmy.

Toshiba Mobile Zero Client
Toshiba Mobile Zero Client - rozwiązanie dla wirtualnych desktopów - powstało z myślą o średnich i dużych przedsiębiorstwach zatrudniających wielu mobilnych pracowników. Bazuje ono na standardowych notebookach, nie wymaga ani lokalnego systemu operacyjnego, ani twardego dysku. Wszystkie dane są zapisywane w chmurze lub na serwerach przedsiębiorstwa. Użytkownicy mają stały dostęp do plików i oprogramowania, ale nie przechowują ich na swoich urządzeniach. Jedynie sprzęt peryferyjny (myszka, klawiatura, monitor) jest połączony z TMZC.

Sprawniejsze zarządzanie urządzeniami mobilnymi
Przechowywanie danych i oprogramowania w chmurze pozwala zoptymalizować zarządzanie urządzeniami mobilnymi. Administratorzy mogą elastycznie ustawiać i centralnie kontrolować uprawnienia dostępu do terminala, aby zapobiegać niewłaściwemu wykorzystaniu danych. Terminale nie wymagają aktualizacji – wszystkie aktualizacje oprogramowania są przeprowadzane centralnie, zgodnie z potrzebami organizacji.

Wyjątkowe bezpieczeństwo
TMZC wpływa również na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Wszystkie funkcje i dane są dostępne przez infrastrukturę wirtualnych desktopów (Virtual Desktop Infrastructure - VDI). Podatne na atak informacje, takie jak np. dane logowania, nie są zapisywane na notebooku. W związku z brakiem lokalnej pamięci i nieczynnymi portami USB, nie ma również możliwości wgrania w urządzenie złośliwego oprogramowania. Dzięki zaawansowanemu logowaniu Boot Control, zagubiony lub skradziony notebook staje się bezużyteczny. Tym samym zmniejsza się ryzyko utraty danych i urządzeń.

Łatwiejsze administrowanie i utrzymanie
Nakład pracy konieczny do administrowania i utrzymania systemu został zredukowany do minimum. Brak systemu operacyjnego na notebookach oznacza, że nawet wiele urządzeń nie wymaga dużej uwagi. Dodatkowo, rozwiązanie TMZC jest bezobsługowe – to jego kolejna zaleta dla Administratorów Systemu.

Prosta integracja z istniejącą infrastrukturą
Toshiba Mobile Zero Client obsługuje wszystkie czołowe rozwiązania VDI, w tym Citrix i VMware, co oznacza proste rozpoczęcie pracy bez wprowadzania zmian w infrastrukturze. Można więc korzystać ze wszystkich zalet rozwiązania Zero Client, z niższych kosztów instalacji, lepszych zabezpieczeń i wyższego zwrotu z inwestycji.

O Toshiba
Toshiba Corporation, według amerykańskiego magazynu „Fortune” jedna z 500 największych firm na świecie, oferuje zaawansowane rozwiązania elektryczne i elektroniczne. Skupia ona swą działalność na trzech głównych obszarach: energii zapewniającej czystsze i bezpieczniejsze codzienne życie, infrastruktury gwarantującej jego wysoką jakość i przechowywania danych niezbędnego zaawansowanemu społeczeństwu informacyjnemu. Działając w myśl zasady Toshiba Group „Tworzone dla Ludzi, Tworzone dla Przyszłości” („Committed to People, Committed to the Future”), Toshiba promuje globalne działania na rzecz lepszego życia dla przyszłych pokoleń. Założona w Tokio w 1875 roku, Toshiba jest sercem światowej sieci 550 firm zatrudniających 188,000 osób. Jej roczna sprzedaż przekracza 50 miliardów dolarów amerykańskich (stan na 31 marca 2016 r.).

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.toshiba.pl
Lub www.linkedin.com/company/toshiba-business-computing-solutions
Dodatkowe zdjęcia i materiały dla mediów są dostępne pod adresem: www.toshiba.eu/press

Opublikowane: 26 lip 2017