* HIDDEN_ACCESSIBILITY_TITLE *

Toshiba radzi jak bezpiecznie korzystać z laptopa w upalne dni

Warszawa, 28 czerwca 2017 r.Polskie lato jest piękne i dla wielu zbyt krótkie. Jeśli już musimy pracować, zamiast siedzieć w biurze wolimy przenieść się do ogrodu, parku, nad wodę. Czy możemy to zrobić bez szkody dla laptopa, który bywa najważniejszym narzędziem pracy? Oczywiście, jeśli tylko zapamiętamy kilka ważnych zasad.

Poszukaj cienia

Wysokie temperatury mogą być zabójcze dla sprzętu elektronicznego. Chcąc z niego bezpiecznie korzystać warto poszukać cienia. Tobie również będzie się w nim przyjemniej pracowało.

Pamiętaj o otworach wentylacyjnych

Jeśli jest gorąco lub kiedy pracujesz trzymając laptop na kolanach, pamiętaj by nie blokować otworów wentylacyjnych umieszczonych na spodzie komputera. Nigdy nie kładź laptopa na piasku lub zakurzonym stole.

3 Chroń baterię

Baterie są szczególnie wrażliwe na działanie wysokiej temperatury. Jeśli zbyt często je przegrzewamy, na przykład wystawiając na mocne słońce, znacząco skracamy ich życie. Nie narażajmy ich więc niepotrzebnie na zbyt wysokie temperatury, unikajmy też zostawiania laptopa w nagrzanym samochodzie.

Uważaj na wilgoć

Nie tylko temperatura może zaszkodzić naszemu laptopowi. Warto chronić go również przed wilgocią, na przykład używając odpornych na nią pokrowców.

Biznesowi kompani

Wiele modeli laptopów, a zwłaszcza te biznesowe, wyposażonych jest w dodatkowe udogodnienia ułatwiające pracę poza biurem w upalne dni. Należy do nich Toshiba Portégé X30-D. Hybrydowa technologia chłodzenia gwarantuje odpowiednią temperaturę pracy i natychmiastowe chłodzenie, kiedy tylko notebook zaczyna się nagrzewać. Aż do 18 godzin działania bez potrzeby ponownego ładowania baterii, nieodblaskowy 13,3-calowy ekran z opcjonalną technologią In-Cell Touch obsługującą sterowanie dotykiem oraz odporna na zalanie klawiatura doskonale sprawdzają się w zdalnej pracy.

O Toshiba

Toshiba Corporation, według amerykańskiego magazynu „Fortune” jedna z 500 największych firm na świecie, oferuje zaawansowane rozwiązania elektryczne i elektroniczne. Skupia ona swą działalność na trzech głównych obszarach: energii zapewniającej czystsze i bezpieczniejsze codzienne życie, infrastruktury gwarantującej jego wysoką jakość i przechowywania danych niezbędnego zaawansowanemu społeczeństwu informacyjnemu. Działając w myśl zasady Toshiba Group „Tworzone dla Ludzi, Tworzone dla Przyszłości” („Committed to People, Committed to the Future”), Toshiba promuje globalne działania na rzecz lepszego życia dla przyszłych pokoleń. Założona w Tokio w 1875 roku, Toshiba jest sercem światowej sieci 550 firm zatrudniających 188,000 osób. Jej roczna sprzedaż przekracza 50 miliardów dolarów amerykańskich (stan na 31 marca 2016 r.).

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.toshiba.pl
Lub www.linkedin.com/company/toshiba-business-computing-solutions
Dodatkowe zdjęcia i materiały dla mediów są dostępne pod adresem: www.toshiba.eu/press

Opublikowane: 29 cze 2017