* HIDDEN_ACCESSIBILITY_TITLE *

TOSHIBA PORTÉGÉ X30 I TECRA X40 DOŁĄCZAJĄ DO GRUPY PROFESJONALNYCH NOTEBOOKÓW KLASY PREMIUM

16 marca 2017 r. – Toshiba Europe GmbH prezentuje Portégé X30 i Tecra X40 – doskonale zaprojektowane laptopy klasy premium gwarantujące profesjonalistom wydajność i bezpieczeństwo. Wyjątkowo cienkie i lekkie urządzenia uzupełniające linie ultra-cienkich oraz ultra-lekkich laptopów biznesowych zostały zaprojektowane, wyprodukowane i sprawdzone przez firmę Toshiba. Wprowadzone tuż po hybrydowym urządzeniu 2-w-1 Portégé X20W , pozwalają korzystać z zalet Windows 10 Pro i wieloletniego doświadczenia Toshiba w tworzeniu urządzeń mobilnych - od magnezowej obudowy aż po hybrydowy system chłodzenia i maksymalną wydajność procesorów Intel® Core™ 7. generacji. Oba laptopy będą dostępne w unikalnym kolorze Onyx Blue i Light Gold z delikatnym wykończeniem.

„Nowe notebooki Toshiba potwierdzają nasze zaangażowanie w tworzenie dla klientów biznesowych innowacyjnych rozwiązań łączących wydajność, bogate opcje łączności, funkcjonalność, żywotność baterii i wytrzymałość” – powiedział Maki Yamashita, Senior Vice President, PC & Solutions EMEA, Toshiba Europe GmbH. -„Portégé X30 i Tecra X40 powstały dzięki naszemu doświadczeniu na każdym etapie tworzenia – od projektu po produkcję i testy wytrzymałości. Jesteśmy przekonani, że znakomicie sprawdzą się one w codziennej pracy mobilnych profesjonalistów”.

Doskonały projekt: wydajność bez kompromisów
14-calowe urządzenie Tecra X40 o 16,9 mm grubości i wadze 1,25 kg oraz 13,3-calowe Portégé X30 ważące 1,05 kg i mające 15,9 mm grubości są odpowiednio 11 i 13 procent lżejsze od swoich nagradzanych poprzedników.1. Aluminiowe obudowy ToughBody klasy premium z absorbującą uderzenia wewnętrzną strukturą plastra miodu zapewniają zwiększoną trwałość. Oba laptopy wyposażono w antyodblaskowe ekrany IPS Full HD (1920 x 1080) z szerokimi kątami widzenia bez uszczerbku dla konfiguracji dotykowych oraz z opcją wykorzystania technologii In-Cell Touch.Urządzenia mają pełnowymiarowe podświetlane klawiatury z delikatnie powiększonymi klawiszami ułatwiającymi mobilną pracę.

Bezpieczeństwo
Dla zwiększenia bezpieczeństwa ważnych danych firmowych, Portégé X30 i Tecra X40 wyposażono w liczne wewnętrzne i zewnętrzne zabezpieczenia. Między innymi są to technologie biometryczne – przede wszystkim nowy Touchpad SecurePad™ z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych Synaptics® Natural ID. Uzupełnia on kamerę na podczerwień obsługującą rozpoznawanie twarzy przy użyciu technologii Windows Hello® oraz Intel® Authenticate. Rozwiązania te umożliwiają szybkie i bezpieczne logowanie bez konieczności używania hasła. Zarówno BIOS jak i hardware zostały stworzone przez Toshiba, dzięki czemu urządzenia są odporniejsze na próby włamania. Toshiba Portégé X30 i Tecra X40 wyposażono w zaawansowane funkcje łączności mające zastosowanie w rożnych sytuacjach. Wkrótce, za pośrednictwem obu urządzeń będzie można łączyć się z siecią WWAN.

Niezawodność klasy premium
Portégé X30 i Tecra X40 mają wyjątkowo szybkie dyski SSD PCIe i pamięć DDR4 o przepustowości o 33 procent większej od swojej poprzedniczki (DDR3L). Oba laptopy zapewniają również znakomity dźwięk dzięki stereofonicznym głośnikom harman/kardon® i oprogramowaniu DTS Sound™. Portégé X30 i Tecra X40 mogą być wykorzystywane ze stacją dokującą Thunderbolt 3 Dock zapewniającą zasilanie, umożlwiającą przesyłanie danych oraz wyposażoną w pełen zestaw portów takich jak dwa porty USB Typu-C™2 , USB3.0 i HDMI oraz gniazdo kart microSD i czytnik SmartCard.

Dostępność
Toshiba Portégé X30 i Tecra X40 w Polsce będą dostępne w drugim kwartale 2017 roku. Kontakt w sprawie zakupu: b2b@toshiba.pl

1Waga może być różna w zależności od konfiguracji
2 USB Typu-C. 10Gbps to maksymalna teoretyczna prędkość transferu wg specyfikacji Universal Serial Bus (USB) Type-C. Rzeczywista prędkość transferu będzie różna w zależności od konfiguracji system I innych czynników.

O Toshiba
Toshiba Corporation, według amerykańskiego magazynu „Fortune” jedna z 500 największych firm na świecie, oferuje zaawansowane rozwiązania elektryczne i elektroniczne. Skupia ona swą działalność na trzech głównych obszarach: energii zapewniającej czystsze i bezpieczniejsze codzienne życie, infrastruktury gwarantującej jego wysoką jakość i przechowywania danych niezbędnego zaawansowanemu społeczeństwu informacyjnemu. Działając w myśl zasady Toshiba Group „Tworzone dla Ludzi, Tworzone dla Przyszłości” („Committed to People, Committed to the Future”), Toshiba promuje globalne działania na rzecz lepszego życia dla przyszłych pokoleń. Założona w Tokio w 1875 roku, Toshiba jest sercem światowej sieci 550 firm zatrudniających 188,000 osób. Jej roczna sprzedaż przekracza 50 miliardów dolarów amerykańskich (stan na 31 marca 2016 r.).

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.toshiba.pl
Lub www.linkedin.com/company/toshiba-business-computing-solutions
Dodatkowe zdjęcia i materiały dla mediów są dostępne pod adresem: www.toshiba.eu/press

Opublikowane: 16 mar 2017